Hakkımızda

Hakkımızda

Nilüfer Sanat Atölyelerimiz sanat eğitiminde öncü olmak, sanatı yaygınlaştırmak ve değer yaratmak amacıyla 2001 yıllında müzik eğitim çalışmaları ile başladı.

Nilüfer’de sanatın daha çok sevilip yaygınlaşması için çıktığımız yolculukta öğrencilerimizin bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak en önemli hedefimiz oldu.


İlk eğitimlerimizden bugüne, modern ve çağdaş sanat dalları ile on binlerce katılımcıyı sanatla buluşturan Nilüfer Sanat Atölyeleri müzik eğitim çalışmalarından resme, seramikten dans atölyelerine 30 farklı branşta her yaştan sanatsevere eğitim programları sunuyor. Nilüfer’in kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamlarına taşımanın önemiyle, katılımcılarının ulusal ve uluslararası yarışmalarda, festivallerde ve organizasyonlarda yer almalarını teşvik ediyor ve sağlıyor.


 Nilüfer Sanat Atölyeleri olarak, Nilüfer Belediyesi’nin altı farklı kültürevinde sanatseverlerle buluşuyor güçlü eğitmen kadromuzla gerekli donanıma sahip eğitim sınıflarımızda/ atölyelerimizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sanat yapmayı, her Nilüferli için erişilebilir bir imkâna dönüştürdüğümüz Nilüfer Sanat Atölyeleri’nde buluşmak dileğiyle…